Pod pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije, gospoda Boruta Pahorja, je bil zasnovan projekt: Bodi dober, bodi kul. Namen projekta je spodbujati prostovoljstvo in dobroto med ljudmi. Ker vemo, da smo na naši šoli zelo dobri v tem, smo se odločili, da sodelujemo. Naši učenci se radi družijo in sodelujejo. Že več kot štirideset let zelo uspešno izvajamo medsebojno učno pomoč, kjer boljši učenci pomagajo šibkejšim sošolcem pri doseganju minimalnih standardov znanja z razlago in vajami. Kadar imajo priložnost, naši učenci pomagajo starejšim pri računalniškem opismenjevanju v naši računalniški učilnici. Najraje pa najmlajšim popestrijo dan z branjem knjig; sredi dopoldneva ali pa za popestritev podaljšanega bivanja. Za te dejavnosti prostovoljci žrtvujejo svoj prosti čas. Pravijo, da uživajo. Vsi na šoli se trudimo, da bi vzpostavili medsebojne odnose, ki temeljijo na zaupanju in domačnosti. Tako je nastal filmček, ki na kratko prikazuje le nekatere, najbolj aktivne mlade navdušence.