Po prijetno toplih poletnih in počitniških dneh so se devetošolci ponovno podali na pot raziskovanja.
Zakaj ponovno? Ker so jim Covid razmere v zaključku lanskega šolskega leta preprečevale izpeljati končni izlet po Sloveniji, so se bivši osmošolci odpravili na zaključni izlet v svojem domačem kraju. Raziskovali so obrti in tako izdelali zelo zanimivo zbirko Domače obrti v Selški dolini. Le to si je vredno ogledati na spodnji povezavi.
V četrtek, 10. 9. 2020, pa so že kot devetošolci z raziskovanjem nadaljevali v šoli. Tokrat so v raziskovanje vključili znanje matematike in hkrati preverili, kako uspešni so bili pri usvajanju znanja v preteklem šolskem letu, saj so od sredine marca znanje usvajali na daljavo.
Učenci in učenke so poleg raziskovanja matematičnega znanja upoštevali in vključevali tudi vsa vodila timskega dela. Po zelo uspešnem sodelovanju so dan zaključili zadovoljno in hkrati s potrditvijo, da so znanje v preteklem obdobju dobro usvojili.

Vabljeni na ogled zbirke Domače obrti v Selški dolini: