Naša šola je že sedmo leto EKOŠOLA. V okviru nje izvajamo različne zbiralne akcije, eko bralno značko, priprave na eko kviz, varčno porabo energije in vode, ločevanje in zmanjševanje odpadkov in drugo.

Letos bomo v okviru ekošole izvedli tudi projekt Hrana ni za tjavendan. Z njim se prizadevamo za skrbno in premišljeno ravnanje s hrano in s tem ustvariti boljši svet z manj zavržene hrane.

V ta namen bomo izvedli spletne ankete s posameznimi učenci in njihovimi starši. Iz njih bomo izvedeli kakšne navade s hrano imamo. Nato bomo načrtovali aktivnosti za zmanjšanje količine zavržene hrane in dvig ozaveščenosti o odgovornem ravnanju z njo.

Mentorica ekošole prosi, da izbrani učenci in starši vestno izpolnite spletno anketo. V njej  boste sodelovali učenci 2.a, 3.a , 6.b in 9.b ter njihovi starši.

Že v naprej se vam zahvaljujemo za vaše sodelovanje.

Silvija in Eva iz 8.c

Dopis za starše