V četrtek, 15. 2. 2024, se je v Športni dvorani Železniki odvijal dobrodelni koncert z  naslovom Kadar srce najde srce. Organiziral ga je Šolski sklad Osnovne šole Železniki. Nastopili so učenci centralne šole in podružničnih šol iz Davče, Dražgoš, Selc in Sorice ter otroci iz vrtca Železniki in glasbene šole Škofja Loka. Učenci so peli, plesali in igrali na inštrumente.

Koncert je bil zelo dobro obiskan, saj je bila Športna dvorana skoraj polno zasedena. Na prireditvi so obiskovalci Šolskemu skladu namenili kar 2685 €, za kar se jim iskreno zahvaljujemo in obljubimo, da bodo sredstva porabljena za pomoč učencem naše šole in vrtca.

Po koncertu so vse nastopajoče pogostili učenci 9. razredov, ki so vključeni v program Mepi.

Kljub dobri volji in zagnanosti,  pa bi koncert težko izvedli brez pomoči naslednjih organizacij in posameznikov. Zato se iskreno zahvaljujemo:

• Javnemu zavodu Ratitovec za minimalen račun za najem dvorane in pomoč pri oglaševanju dogodka,
  • Občini Železniki, ki nam je pokrila stroške dvorane,
  • Društvu ROV Železniki za brezplačno izposojo mikrofonov in pomoč pri ozvočenju,
  • KS Železniki za izobešanje plakatov,
  • učiteljem, ki so oblikovali program večera, organizacijo le tega, ozvočenje prireditve ter oblikovanje scene,
  • hišnikoma Frenku Beštru in Marku Pintarju, ki sta pripravila dvorano za dogodek,
  • mentorjem in članom programa Mepi za okusne kolačke.

Upravni odbor Šolskega sklada
predsednica Andreja Šolar