Select Page

To šolsko leto je v programu MEPI aktivnih kar 28 devetošolcev, ki  so dejavni na različnih področjih in tako širijo svoje vseživljenjske veščine. Ob koncu novembra so se odpravili Ljubljano spoznavat na nekoliko drugačen način. Imeli so priložnost, da so se brezplačno udeležili igre Iluzije Ljubljane in se sprehodili po glavnih znamenitostih glavnega mesta. Sliši se enostavno, a so s srečali z mnogimi izzivi. Morali so se preizkusiti v orientaciji, natančnem branju navodili, sodelovanju v skupini, uporabi aplikacije, opazovanju,… Nekajkrat so zašli s poti, vendar so na koncu vsi zadovoljni prišli na cilj.

Zbrali smo nekaj njihovih vtisov:

»Ljubljano si bomo zapomnili po svetlih lučkah in po zabavnem skupnem delu.« Tjaša in Maja

»Bilo je fascinantno in prijetno, zaradi lepe okolice in zelo prijetne družbe.« Žiga

»Orientacija v Ljubljani mi je bila zelo všeč. Čeprav smo se skoraj zgubili, ali nismo našli pravega kipa, je bilo vseeno zanimivo. Na tej orientaciji sem se naučila, kje je Čopova ulica, Šubičeva ulica, …« Ana

»Ko smo prišli v Ljubljano so nam najprej so nam učitelji pomagali z aplikacijo, potem pa smo po skupinah odšli na orientacijo. Naša skupina je najprej malo zgrešila pot, ampak smo potem šli po pravi. Reševali smo uganke in iskali namige. Prišli smo do vprašanja, pri katerem se je vsem zataknilo, potem smo našli odgovor in vsi skupaj reševali naprej. Bilo je zabavno in zelo zanimivo.«   Lejla in Kristjan