Četrtek, 15. 11. 2018

Tudi dane aktivno nadaljujemo mednarodno izobraževanje.

Sreda, 14. 11. 2018

Po petih urah pouka smo se z avtobusom odpeljali raziskovat okolico mesta.

Torek, 13. 11. 2018

Danes smo prvič vstopili v gostiteljsko šolo, kjer smo sodelovali v uvodni predstavitvi vseh sodelujočih šol v projektu. Aktivno smo sodelovali pri pouku angleščine in matematike. Po kosilu smo se odpravili na sprehod po mestu in bili gostje v mestni hiši. Ogledali smo si mestni muzej in mesto samostojno raziskovali.

Ponedeljek, 12. 11. 2018

Prvi delovni dan smo izvedeli marsikaj novega o življenju čebel, pridelavi medu in pomembnosti čebele za človeka. Ogledali smo si etnološki muzej o življenju in delu kmečkega človeka pred 100 leti. Sami smo si spekli kruh, izdelali maslo in skuto, poskusili sirotko, pinjenec. Pojedli smo sveže pečen kruh namazan z maslom in medom ter zraven popili ječmenovo kavo. V skednju smo si ogledali orodja in stroje, ki so jih pri delu uporabljali. Dan smo zaključili z večernim pogledam na mesto Cieszyn.

Nedelja, 11. 11. 2018

Celodnevno potovanje na Poljsko smo začeli ob 4.15 v Železnikih. Poleteli smo z Brnika, preko Dunaja in ob 14.00 pristali v sončnem Krakovu, kjer so nas že čakali naši gostitelji. Sprehodili smo se po praznično obarvanem Krakovu. Ob 18.00 smo se učenci in učitelji vseh sodelujočih šol (Poljske, Estonije, Italije in Slovenije) odpeljali V Cieszyn, ki gosti prvo projektno srečanje.