Select Page

Narava je naš velik učitelj. Letošnje oktobrsko vreme pa kot nalašč za raziskovanje okolice in opazovanje sprememb v naravi. Zato smo se učenci drugega razreda z učiteljicami v četrtek, 26.10., odpravili v gozd, kjer smo imeli pouk v naravi. Narava nam v tem času ponuja nešteto barvnih odtenkov, ki so prava paša za oči. Odločili smo se, da vse spremembe poskušamo ponotranjiti in spoznati preko čutil. Tako smo tipali in poiskali mehke, mokre, bodeče in lomljive stvari, ki so smo jih lahko opazili in otipali na gozdni jasi. Ko smo v tišini poslušali zvoke okoli nas, smo slišali ptice, motorno žago, šelestenje listja, z očmi pa smo opazili drevesa, liste, gobo, veje, iglice, palice, želode in žire, kamne, travnik ob robu gozda, storže ter še mnogo drugih stvari. Zavohali smo blato, svež zrak, zemljo, jurčka… Kot pravi detektivi smo našli sledi, ki so jih pod lubjem in listjem pustile živali.

Na koncu pa smo še v razredu ponovili kakšne liste in plodove imajo posamezna drevesa s pomočjo nabranega materiala.

Učilnica v naravi je res polna učnih pripomočkov, ki vsak s svojo zgodbo ponujajo novo znanje.

Barbara Vrhunc

Dostopnost