Četrtek, 22. 12. 2022

Dopoldne smo se pomerili v streljanju z lokom in se sprehodili po gozdu, kjer smo iskali sledi gozdnih živali.
Popoldne pa smo se preizkusili v orientaciji po bližnji okolici in na kontrolnih točkah izkazali veliko pridobljenega znanja.

Zadnji večer smo se medsebojno obdarovali in pripravili zabavni program.

Nastala je tudi naslednja pesnitev:

S postaje pred šolo na pot smo krenili,
v Podroštu smo prvič na levo zavili,
na busu veselo in pestro je blo,
dokler ukulele po gobe ni šlo.

Na planu muzej kobariški je stal,
o prvi nam vojni svetovni gobcal.
Visoko v hribih smo se nastanili,
mi vsi osmošolci v sobe planili.

Prav hitro je torek s pohodom prišel,
z obraza nam žalost je urno vzel,
Nato pa v jamo se temno podali,
zvečer smo v igrah vsi uživali.

S postrvjo začeli smo zjutraj vse,
popoldne pa štruklje se delalo je.
Učencem nam pink-ponk ustreza zelo,
tako nam v sredo bilo je lepo!

Četrtek je tukaj, že konec prihaja,
ko hodimo, nam psička Nika zalaja.
So puščice hitre po zraku letele,
pisale naloge o Kavki vesele.

Soba SOVE (Matevž, Edo, Žan U., Žan F. in Martin iz 8. a)

Sreda, 21. 12. 2022

Dan smo začeli z raziskovanjem zdravilnih rastlin v okolici našega doma.

Spoznali smo soško postrv, ki je avtohtona riba Jadranskega porečja. Predstavili so nam posledice umetnega naseljevanja potočne postrvi v smaragdni reki Soči.

Popoldne smo pripravili kobariške štruklje, ki jih bomo imeli, danes, v četrtek, za sladico pri večerji.
Zvečer pa smo izkoristili čas za izdelovanje novoletnih okraskov iz papirja in z njimi okrasili dom.

Torek, 20. 12. 2022

Danes dopoldne nas je pot vodila po pobočju Kolovrata, po Poti miru, ki je skupni spomin Slovencev in Italijanov na tretjo obrambno črto italijanske vojske med 1. svetovno vojno.

Na južni strani smo opazovali vasice v Benečiji, ki so bile zavite v rahlo meglo. Proti severu pa smo imeli jasen, sončen razgled na zasnežene vrhove Julijskih Alp. Na dosegu roke se nam je bohotil Krn, pod njim pa vasice Krn, Vrsno, Libušnje, Smast, Ladra in naselje Kobarid.

Na najbolj razglednem grebenu Kolovrata se nahaja Muzej na prostem. Sprehodili smo se skozi strelske jarke in taverne ter poskušali podoživeti življenje vojakov.

Ponedeljek, 19. 12. 2022

Pot nas je vodila po Baški grapi preko Tolmina do Kobarida, kjer smo obiskali muzej prve svetovne vojne.

Po vijugasti in obnovljeni cesti smo prispeli do doma Kavka na Livških ravnah, kjer nas je pričakal čudovit razgled do morja, vse tja do Savudrije.

Po kosilu smo se v 8. a seznanili s Tolminskim puntom, 8. b pa je obiskal Kavkno jamo. Ni pa manjkalo športnih aktivnosti na bližnjem igrišču. Očaral nas je tudi sončni zahod na Padsko nižino in osvetljene Udine.