Učenci 7.c razreda so prvi poletni mesec začeli s snemanjem gradiva za oddajo »Back to School with English«, ki se predvaja na Radiu Si.

Oddaje sta z njimi posnela Korab Jorgacieski, vodja omenjenega radijskega projekta, in novinarka Heather Pirjevec.

Učenci so sodelovali pri igri ugibanja besed. V parih so skušali čimbolj natančno v angleščini opisati besedo, zapisano na listku, pri tem pa je niso smeli omeniti. S skupnimi močmi jim je vedno uspelo uganiti skrito besedo. Šolska ura je hitro minila in učenci so povedali, da bi si take angleščine še želeli, saj ni bilo treba nič pisati in gostujoča »učitelja« nista dodelila domače naloge.

O Radiu Si

Radio Si – Radio Slovenija International je prvi in edini tujejezični radijski program v Sloveniji in deluje v okviru RTV Slovenija. Poslušajo ga tujci, ki prihajajo v Slovenijo poslovno ali na dopust, in Slovenci, ki so jim tuji jeziki blizu. Na Radiu Si je 24-urni glasbeno-informativni program, kjer oddajajo v slovenščini, angleščini in nemščini. 85 % programskega časa vrtijo najboljše hite s svetovne in slovenske glasbene produkcije, ostalih 15 % pa je namenjenih aktualnim političnim, kulturnim, gospodarskim in športnim informacijam. Pripravljajo pa tudi pester nabor drugih oddaj.

Na spodnji povezavi si lahko poslušate, kako je prva izmed ugank, posnetih na naši šoli, zvenela v etru. Ali tudi vi uganete skrito besedo?