Select Page

V soboto, 26. februarja 2022, smo z osmošolkami Evo Pintar, Nežo Mohorič, Nino Koder in Tayo Zajec Berce obiskale Radio Prvi, kjer smo se v mladinski oddaji Hudo! pogovarjale o pomenu pisanja z roko. Skupaj smo iskale odgovore na vprašanja, kako delujejo naši možgani ob pisanju z roko, kako ustvariti lepšo pisavo, kako nam pisanje z roko pomaga pri učenju in kakšen je bil teden pisanja z roko na naši šoli. Voditelj Gašper Stražišar nas je po končani oddaji popeljal po radijski hiši. Videle smo snemalne studie vseh treh nacionalnih radijskih programov (Prvi program Radia Slovenija, Val 202, Program Ars); spoznale, kakšna je pot oddaje, da pride do poslušalcev radia in iz prve roke slišale, kakšne preizkuse morajo opraviti voditelji, če želijo sesti na radijski stolček.

Za vseh pet je bila to super izkušnja, ki nam bo ostala v lepem spominu.

Oddaji Hudo lahko prisluhnete v arhivu oddaj ali na spletni strani Prvega ali med Podkasti.

https://www.rtvslo.si/rtv365/arhiv/174851624?s=radio

mentorica Uršula Bernik