Select Page

V sredo, 5. junija 2024, sta šolo obiskala avstrijska veleposlanica v Sloveniji ga. Elisabeth Ellison-Kramer in direktor Mohorjeve družbe v Celovcu g. Franz Kelih, ki sta šolski knjižnici uradno izročila knjige v vrednosti 7.000 evrov. V spremstvu župana g. Marka Gasserja, g. Miha Marklja iz Muzeja Železniki in ravnateljice ga. Monike Čemažar sta si ogledala šolsko knjižnico in spoznala bogato knjižnično zbirko. Navdušena sta bila nad visokim nivojem branja za bralno značko med osnovnošolci. Veleposlanica je s knjižnih polic v roke vzela kar nekaj knjig, ki jih je zelo dobro poznala, saj je tudi sama navdušena bralka. Ob spoznanju, kako natrpane so police, sta skupaj z nami izrazila upanje, da bodo nove in sedanje knjige kmalu dobile mesto v novi knjižnici. 

Foto: Andrej Tarfila

Dostopnost