V torek, 22. septembra, je na OŠ Škofja Loka Mesto potekalo področno tekmovanje Malih sivih celic. Tekmovalo je 33 ekip gorenjskih osnovnih šol. Našo šolo sta zastopali dve ekipi in sicer, punce: Ajda Peternelj iz 7.a, Maja Lotrič iz 7.b in Pika Mikelj iz 7.c ter fantje: Luka Kavčič iz 7.a, Vid Ozebek iz 7.b in Jan Triler iz 7.c. Na pisnem delu tekmovanja sta imeli obe ekipi enako število točk in z dodatnim vprašanjem so si fantje pridobili točko prednosti. Tako so fantje zasedli 4., punce pa 5. mesto od 8 ekip, ki so se uvrstile na ustni del tekmovanja. Da tekmovanje ne bi bilo preveč dolgočasno, sta naši ekipi na ustnem delu tekmovali ena proti drugi. Tudi v tem delu tekmovanja sta bili ekipi po točkah izenačeni in le točka prednosti iz pisnega dela je odločila, da bodo na nadaljnje tekmovanje v studiu RTV Slovenija odšli fantje.

Za hud in pošten boj do konca čestitamo vsem šestim tekmovalcem!