V petek, 1. 9. 2017, smo prvošolcem in njihovim staršem pripravili prisrčen kulturni program. Najprej so jih s kratkim »skečem« o svojih spominih na prvi šolski dan, pozdravili devetošolci, predstavniki šolske skupnosti. Nagovoril jih je tudi gospod ravnatelj Franc Rant. Nato so prisluhnili še nekaj pesmim, med njimi tudi šolski himni, ki jo je zapel mladinski pevski zbor. Po kratkem programu so otroci v spremstvu učiteljic odšli v učilnico, kjer so ob preskoku vrvice, prejeli rumeno rutico in tako postali čisto pravi šolarji. Kasneje so prisluhnili pravljici o gusarju Bertu, ki jo jim je povedala knjižničarka ga. Katarina Primožič. Za zaključek so se posladkali še s prvo čisto pravo šolsko malico. Potem pa v spremstvu svojih staršev pogumno odšli domov.

Želimo jim uspešno šolsko leto, veliko novega znanja in dobrega počutja v šoli!