V petek, 21. oktobra 2016, se je 26 učencev, predlaganih za dodatne dejavnosti, udeležilo raziskovalnega tabora z naslovom ČUTIM NARAVO v Dražgošah. V Dražgoše so se odpravili peš v petek ob treh popoldan. Po poti so udeleženci v skupinah NOS, USTA, ROKA, UHO in OKO na poti opravljali raziskovalne naloge.  Zvečer so si spekli hrenovke na ognju. V soboto so si sami izdelali dišeča mila, sešili dišavne vrečke in se po odličnem kosilu odpravili na orientacijo v naravi. Po vrnitvi v podružnično šolo v Dražgošah so skupine izdelale plakate na temo svojega čutila. Sledila je večerja nato pa zabava s kokicami in opazovanje kokic z vsemi čutili. V nedeljo so se lotili pospravljanja in se polni novih izkušenj, prijateljstev in spoznanj prijetno utrujeni vrnili domov.

Zanimivosti tega tabora:

• Največje število udeležencev na taboru odkar se izvajajo raziskovalni tabori na naši šoli.
  • Na taboru smo imeli kar 3 pare udeležencev dvojčkov.
  • Tabor je bil prvič 3-dnevni (od petka do nedelje).
  • Izvajalci tabora smo bili navdušeni nad navdušenimi udeleženci.
  • Med odmori so bili vsi udeleženci strastni igralci nogometa.

koordinatorica tabora Manca Maretič Paulus