V četrtek, 1. 6. 2017, so se naši plesalci in plesalke, ki so dosegli na področnem tekmovanju odlična mesta, udeležili državnega prvenstva v plesu. Naši plesalci so plesali v obeh disciplinah plesnih parov in v disciplini šolska plesna produkcija, kar pomeni 2,5 minutni samostojni nastop na poljubno glasbo, s svojo koreografijo in sceno. Vsi naši tekmovalci, ki so plesali v plesnih parih so plesali tudi v plesni produkciji in dosegli odlično 9. mesto.

V disciplini standardni plesi so plesni pari dosegli naslednje uvrstitve:

Niko Rovtar – Klara Gaser: 12. mesto

Jakob Megušar – Tara Nastran: 10. mesto

Lovro Vrhunc – Veronika Rihtaršič: 8. mesto

Nejc Gartner – Nika Tolar: 6. mesto

Jan Triler – Nina Triler: 5. mesto

V disciplini latinskoameriški plesi pa so doseženi naslednji rezultati na državnem tekmovanju:

Nejc Gartner – Nika Tolar: 16. mesto

Jan Triler – Nina Triler: 11. mesto

Izak Kokalj  – Tonka Šmid: 10. mesto

Lovro Vrhunc – Veronika Rihtaršič: 8. mesto

Jakob Megušar – Tara Nastran: 7. mesto

Jan Jerala Skuber – Andreja Marenk: 6. mesto

Plesalci in plesalke so pod vod vodstvom plesne učiteljice Tine Pintar pokazali veliko plesnega znanja, in dosegli odlične uvrstitve med plesalci, ki svoje znanje pilijo v pravih plesnih šolah.

Čestitamo mentorici in plesalcem.