Na delovno soboto, 17. novembra 2018, so na naši šoli predstavili novo športno igro, ki se imenuje TEE BALL. Predstavil jo je Vojko Korošec, ki je slovenska baseballska legenda, direktor šolske košarkarske lige in predsednik Evropske zveze plesno-navijaških skupin. O tee ballu je povedal, da si je 20 let prizadeval predstaviti baseball osnovnošolcem in končno mu je uspelo pripraviti projekt, ki se imenuje ŠKL T-Ball. Za mlajše igralce baseballa so spremenili pravila, odpravili rokavice in dali otrokom možnost, da igrajo vsi, tudi dekleta. Tako so učitelji razrednega pouka dobili varno, preprosto in razumljivo igro. S pomočjo projekta ŠKL T- Ball so navdušili 30 000 otrok, ki so jim pripravili brezplačno predstavitev in opremo. Stroške jim pokrijejo njihovi sponzorji.

Tee ball je namenjena otrokom od 6 do 12 leta. Vodilo tega programa je: zabava in učenje osnovnih veščin baseballa: odbijanje žogice, tek na baze, metanje žogice in lovljenje žogice. Tee ball je eden redkih kolektivnih športov, namenjen mlajši starostni kategoriji, skupaj deklicam in dečkom, ki se lahko izvaja na vsaki ravni površini, v prostoru ali v naravi in je z vsemi elementi igre odlična osnova za vse ostale športe. Poleg učenja športnih veščin je namenjen pridobivanju izkušenj skupinskega dela za doseganje skupnih rezultatov, saj v ekipi s stalnimi menjavami igralcev, lahko sodelujejo vsi otroci v razredu.

Na šoli imamo sedaj opremo za tee ball, ki jo pridno uporabljamo. Pekarma Pečjak pa nam je poklonila okusno malico.

Neža Kuhar, 7. c