Select Page

petek, 20. 1. 2023 – tehniški dan za učence 9. razreda

sobota, 21. 1. 2023

V soboto, 21 januarja, je od devete do dvanajste ure na OŠ Železniki potekala odprta dejavnost z naslovom Gradim si poklicno pot. Namen dogodka je bil povezati osnovnošolsko in srednješolsko šolanje s podjetji in poklici, ki jih in jih bodo podjetja v bodoče potrebovala. Ideja se je porodila učiteljici Moniki Čemažar, ki jo je v sodelovanju z drugimi učitelji in vodstvom osnovne šole Železniki, tudi uspešno izpeljala. Vabilu so se navdušeno odzvala tudi podjetja in srednje šole.

Predstavili so se tehniški izbirni predmeti na osnovni šoli. Svoje programe so predstavile tudi srednje šole: Srednja šola za strojništvo in lesarstvo Šolskega centra Škofja Loka ter Srednja tehniška šola in strokovna gimnazija Šolskega centra Kranj. Pa tudi podjetja Domel, Niko, Alples, LTH Castings Škofja Loka in Lotrič Meroslovje. Podjetja so pripravila delavnice, v katerih so se osnovnošolci lahko preizkusili na področju, ki jih najbolj zanima. Osnovnošolci so lahko dijake vprašali o zahtevah na srednjih in poklicnih šolah.

Dogodek so vsi ocenili kot zelo uspešen in ga nameravajo prihodnje leto ponoviti.

Žana Gasser in Kiara Drobnič

Dostopnost