Select Page

Šolska shema

Šolska shema je ukrep skupne kmetijske politike EU, ki otrokom v osnovni šoli zagotavlja brezplačen dodatni obrok sadja in zelenjave.

Obvezni spremljevalni izobraževalni ukrepi povezujejo otroke s kmetijstvom in spodbujajo zdravo prehranjevanje.

Glavni element šolske sheme je razdeljevanje dodatnega brezplačnega obroka sadja in zelenjave otrokom v izobraževalnih ustanovah. Namen je povečati uživanje sadja in zelenjave s poudarkom na lokalni pridelavi ter izboljšati prehranske navade otrok. Prehranske navade se oblikujejo v otroštvu, vzgojno-izobraževalne ustanove, kjer se izvaja ta shema, pa imajo pri tem velik pomen.

Šolska shema naj bi pripomogla k ustavitvi naraščanja pojava prekomerne mase in debelosti pri otrocih, ki sta eden od večjih dejavnikov tveganja za bolezni sodobnega časa.

Potrudili se bomo, da bomo učencem po možnosti  postregli slovensko sadje ter lokalno zelenjavo.

V tem projektu smo prejeli 6 € sredstev za vsakega učenca. S temi sredstvi moramo poskrbeti za najmanj 30 dodatnih obrokov sadja izven šolske malice. Projekt bo vodila vodja šolske prehrane Barbara Vrhunc.

 

Dostopnost