Select Page

Mladi planinci so prvi vikend po majskih počitnicah preživeli v hribih. Odpravili so se na tridnevni planinski tabor na razgledno planino Kofce pod južnimi pobočji zahodnega dela Košute. Za domom se vzpenjajo dvatisočaki, ki v lepem vremenu kar vabijo, da se povzpnemo nanje in občutimo svojo majhnost v primerjavi z mogočnostjo narave.

Planinski tabor je potekal v sodelovanju s PD za Selško dolino Železniki, ki je krilo stroške prevoza, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Po gorskih poteh sta mlade planince vodili planinski vodnici Veronika Benedičič in Marjeta Nastran. Spremljale so jih tudi mentorice planinskega krožka na naši šoli.

V branje vam ponujamo nekaj utrinkov s tabora. Vabimo vas tudi k ogledu gorskih fotografskih vtisov.   

Sedmošolke Mila, Teja in Tajda so o taboru napisale to novičko:

V petek, 10. 5. 2024, smo se s planinskim krožkom odpravili na tridnevni tabor na Kofce. Svojo pot smo začeli pri kmetiji Matizovec nad Poljubeljem. Vzpon prvega dne, ki je hitro minil, nas je okrog 19h pripeljal do Planinskega doma Kofce. V koči nas je pričakala večerja, ki smo jo že ravno prav lačni pojedli. Prvi večer v koči smo si popestrili s spoznavnimi in družabnimi igrami.

V soboto smo se po zajtrku podali na Veliki vrh. Pot, ki nas je vodila do vrha tega dvatisočaka, je bila ponekod še rahlo zasnežena, kar nam je bilo prav všeč. Po dobri uri in pol hoje smo prispeli na vrh in najprej pojedli malico, ki so nam jo pripravili v koči. Z vrha smo imeli čudovit razgled, ki je segal vse do Blejskega jezera.

Ob povratku z vrha smo vsi skupaj osvojili še manj izrazit vrh gore Kofce in se nato razdelili na dve skupini. Ena je nadaljevala pot z vzponom na Kladivo in tako osvojila kar dva dvatisočaka v enem dnevu. Druga skupina pa se je mimo ruševja spustila nazaj k koči. Med potjo smo se ustavili še na velikem travniku na pobočju nad kočo, kjer smo se spočili. Bosih nog smo se skrivali in lovili. Nato smo se vrnili k koči, kjer smo počakali še drugo skupino. Pred večerjo smo se igrali ter se skupinsko borili v planinskem kvizu. Za večerjo so nam v koči pripravili čufte. Po večerji in družabnem večeru smo odšli v sobe, se še malo pogovarjali ter nato zaspali.

V nedeljo smo po zajtrku pospravili sobe, v nahrbtnike spakirali vse svoje stvari ter se poslovili od koče. Odpravili smo se na pohod do planine Šija, kjer nam je čas počitka popestril razigrani pes Jerry. Pojedli smo malico in se odpravili proti dolini. Pot nazaj je bila precej strma, ampak smo jo hitro premagali. Pred povratkom v Selško dolino smo se ustavili še na pici v Tržiču.

Tabor je bil nepozaben in naslednje leto se ga bomo z veseljem spet udeležile.

Mila Mohorič, 7.a, Teja Gajgar, 7.a, Tajda Benedičič, 7.b 

28 mladih planink in planincev je takole strnilo svoje vtise s tridnevnega tabora na Kofcah:

Najbolj nam je bilo všeč:
 • sobotni pohod
 • ravbarji in žandarji
 • ko smo se odpravljali spat
 • ko smo imeli prosti čas
 • ko smo prispeli nazaj v kočo
Presenetilo nas je:
 • ko smo se igrali kviz
 • da smo šli na Kladivo
 • oblačna noč
 • lepo vreme
Uživali smo, ko:
 • smo se igrali ravbarje in žandarje
 • smo se igrali družabne igre
 • smo se družili
 • smo hodili na Velik vrh
 • smo bosi letali po travniku
Najboljši obrok je bil:
 • makaroni
 • čokoladne kroglice
 • zajtrk
Na planinskem taboru smo radi, ker:
 • se imamo dobro
 • se radi družimo
 • je zabavno
 • smo v dobri družbi
 • prespimo v koči 
 • hodimo v hribe in se družimo

 

Napisali so tudi nekaj akrostihov na besedo »KOFCE«

Kul pohodi
Odlično gorstvo
Fantastično vzdušje
Carsko društvo
Epsko tekmovanje

(Ajda, Tamara, Maruša)

Kombi je odpeljal
Ogledali smo si gore
Ful smo se smejali
Cedevito smo popili
Enkratno se imeli(Tine, Tim, Cene, Aljaž, Mark)
Kamnite gore okrog nas
Oblaki dolgi kakor las
Fajna bo ta naša pot
Cesta vije sem ter tja
Ena, dva, tri smo že doma(Nejc, Blaž, Petja, Tilen)
Klopce pred kočo
Orientacija v naravi
Fino se imamo
Capljali smo proti vrhu
Enostavno ni bilo ves čas(Nuša, Neja, Tjaša, Sofija, Mina)
Ko tabor se je začel
Od doma smo odšli
Faj’n smo se ‘mel
Copate smo s sabo vzel’
Evo zdej gremo pa spat,
ker jutri bo treba zgodej vstat!(Mila, Teja, Tajda)
Koča stoji na mestu
Orientacija se bliža
Fin vikend je za nami
Carje smo spoznali
Ekskurzija najboljša je bila(Filip, Izak, Jaš, Aleksej)
Konec je bil dober
Odšli smo mi veseli
Filip pa tud’ hitro gre
Cukra nam ni zmanjkalo
Elegantni mi ostajamo(Blaž, Tibej, Nik, Martin)
 

 

Dostopnost