Select Page

Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju. Namen natečaja “Plakat miru” je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju, miru na svetu, prihodnosti, ljubezni in medsebojnem razumevanju. Svoja razmišljanja so otroci s pomočjo mentorjev z različnimi tehnikami predstavili v likovnih delih. Letošnji 35. natečaj nosi ime “Lead with Compassion”, katerega so prevedli “Naj te vodi sočutje”. Tudi na naši šoli smo se pogovarjali, na kakšne načine lahko upodobimo dano temo in tako je nastalo kar nekaj zanimivih likovnih del. Med njimi pa je najbolj izstopalo delo učenke Zoje Mohorič, ki je bilo izbrano na lokalnem nivoju in gre v naslednji izbor na nivo distriktov. Učenki Zoji ob tem uspehu iskreno čestitamo.

Dostopnost