Select Page

Spoštovani starši !

V sredo, 7. 2. 2024, ob 17. uri vas vabimo na predavanje z naslovom “Otroka moramo naučiti, da svojo moč uporablja, ne zlorablja”.

Predavanje bo potekalo v predavalnici Osnovne šole Železniki.

Gostili bomo go. Katjo Zabukovec Kerin, predsednico Društva za nenasilno komunikacijo. Ga. Katja Zabukovec Kerin je že navdušila naš učiteljski zbor s svojim znanjem in izkušnjami, zato smo prepričani, da bo njeno predavanje prineslo izjemno vredne vpoglede tudi vam, staršem.

Predavateljica bo spregovorila o odnosu starša z otrokom in načinih komunikacije, ki so otrokom najbolj v pomoč. Predstavila bo razširjene težave otrok današnjega časa in ustrezne odzive nanje. Pozornost bo namenila vodenju otroka na način, da bo odrasel v samostojno in odgovorno osebo, ki bo zmogla prenesti frustracije vsakdanjega življenja in tudi težke življenjske preizkušnje. Poudarila bo razliko med konflikti in nasiljem ter predlagala primerne odrasle intervencije na oboje. Pri tem bo izhajala iz dolgoletnih izkušenj iz prakse in predavanje popestrila s številnimi primeri.

»Naj bodo mostovi, ne zidovi, ki povezujejo srca in razumevanje v naših družinah.«

Vljudno vabljeni!

Monika Čemažar
ravnateljica OŠ Železniki

Dostopnost