V mesecu decembru na osnovni šoli Železniki že tradicionalno poteka četrta  izvedba čarobne sobe, letos z naslovom Prazniki po letnih časih, ki je namenjena učencem od 1. do 5. razreda matične šole in prvič tudi treh podružničnih osnovnih šol, skupaj z dvema oddelkoma predšolskih otrok, ki bodo prihodnje leto vstopili v 1. razred. S tem je vključenih približno 330 otrok.

Zaradi specifičnosti izvedbe dejavnosti, ki potekajo z vsakim učencem individualno je potrebno za ostale čakajoče učence v tem času zagotoviti smiselno aktivnost, ki jih zamoti, da lažje in bolj potrpežljivo počakajo na vrsto. V tem času učenci izdelujejo blazinice iz odpadnih bombažnih majic, ki bodo kot končni izdelek namenjene za sedenje na letos na novo ustvarjenih klopicah iz palet, ki so nameščene na hodnikih šole.

V letošnji izvedbi čarobne sobe tako sodelujejo učiteljice Katja Levanič, Suzana Pečnik, Nataša Zavrl, Janja Janc, Urška Šifrer, Irma Prevc, Manca Maretič Paulus, ki so z načrtovanjem dejavnosti začele takoj po jesenskih počitnicah, to je v začetku meseca novembra. V sredini novembra so se učiteljicam v načrtovanje in izvajanje pridružile še osmošolke, ki so sodelovale tako pri vsebinskem delu, kakor tudi trenutno pri izvajanju in individualnem vodenju učencev po dejavnostih, ki so pripravljene v sobi. Pri individualnem vodenju pomagajo tudi devetošolke, ki so vključene v program MEPI (Mednarodno priznanje za mlade).

Veseli nas, da nas pri našem delu podpira tudi gospa ravnateljica Monika Čemažar, ki je tudi omogočila, da so v kuhinji pripravili potrebne prehrambene izdelke, hišnika pa sta pomagala pri tehničnih zadevah. Sicer pa so posamezne pripomočke in potrebne predmete od doma prinesle učenke in učiteljice.

Najbolj pa se veselimo, da se na čarobno pot po opravljenem pouku podajo tudi učiteljice, saj menimo, da si vsak zasluži delček čarobnosti v mesecu decembru.

mag. Manca Maretič Paulus, prof. defektologije