Select Page

V soboto, 23. 9. 2023, smo se z učenci, ki obiskujejo izbirne predmete s področja tehnike in naravoslovja odpravili na strokovno ekskurzijo v Zagreb. Ogledali smo si Muzej Nikola Tesle in Muzej iluzij ter se sprehodili po centru mesta. Muzej Nikole Tesle v Zagrebu je posvečen življenju in delu enega najbolj znanih izumiteljev in inovatorjev v zgodovini, Nikoli Tesli. Muzej ima impresivno zbirko predmetov, dokumentov in eksponatov, povezanih z življenjem in delom Nikole Tesle. Učenci so se seznanili z različnimi inovacijami, ki jih je Tesla razvil, in kako so te inovacije oblikovale sodobno svetovno tehnologijo. To vključuje razvoj brezžične komunikacije, izum Teslinega transformatorja, in drugo. Muzej iluzij v Zagrebu ponuja različne vizualne in čutne iluzije ter interaktivne eksponate, ki zabavajo obiskovalce vseh starosti. Izlet smo zaključili s sprehodom po centru mesta, kjer smo imeli prosto za ogled.

Dostopnost